Tuesday, 15 August 2017

Bakalaura studijas VIA University College Campus Horsens Dānijā: Aigas stāsts

Līdz ar pēdējā mācību gada izskaņu, Aiga devās uz Horsensas pilsētu Dānijā, lai tur uzsāktu mārketinga menedžmenta studijas VIA University College Campus Horsensas filiālē (VIA University College Campus Horsens). Nu jau Aiga augstskolu ir absolvējusi un dalās savā pieredzē ar mums.Kā tu vērtē augstskolas vidi?

Visi studenti skolā var atrasties 24/7, arī svētku dienās un brīvdienās. Studiju telpas un lounge areas, kā arī printeri ir pieejami vienmēr. Skolā var ne tikai mācīties, bet arī atpūsties ar draugiem.

Kāds ir studiju programmas saturs?

Saturs ir ļoti plašs un mācību viela tiek pasniegta ļoti ātrā tempā. Man patīk tas, ka skolotāji savstarpēji saskaņo tematus tā, lai vienlaikus tas būtu pasniegts visos priekšmetos un no visiem rakursiem. Tā mēs katru tematu iepazīstam ātri un padziļināti.

Un kā ir ar mācību slodzi?

Slodze ir tāda, kādu tu pats to veido. Šeit neviens tev neliek mācīties un nenosoda, ja tu to nedari. Mājasdarbi ir, bet jau atkal - tā ir tava izvēle, vai pildīt tos, vai nē. Semestra vidū un beigās ir projekti, bet, ja neskaita eksāmenus, citu pārbaudījumu nav. Eksāmeni gan ir grūti, tāpēc rezultāti ir atkarīgi no tevis un tā, cik ļoti tu tiem gatavojies.Kādi ir augstskolas pasniedzēji un studiju biedri?

Pasniedzēji ir ļoti pretimnākoši un atsaucīgi. Mums katru otro mēnesi ir jāraksta savs viedoklis par katru pasniedzēju un priekšmetu, un mūsu viedokļi tiešām tiek ņemti vērā, jo mācību veids un programma pastāvīgi tiek mainīta.

Programmā mēs sākumā bijām 223 studenti, kas bija sadalīti piecās klasēs, taču 2. semestra sākumā mēs palikām tikai trīs klases. Manā klasē ir 43 studenti, bet sastāvs mainās katru mēnesi. Sākumā es biju vienīgā latviete savā klasē, bet tagad mēs jau esam trīs latvieši. Studentu daudzveidība ir liela - sākot no Austrālijas, līdz pat Gambijai. Ļoti daudz ir studentu no Baltijas valstīm, Slovākijas un Bulgārijas. Klase ir ļoti draudzīga, jo mūsu studiju grupas pastāvīgi tiek mainītas un tādā veidā mēs viens otru iepazīstam.

Kādas ir brīvā laika pavadīšanas iespējas?

Augstskolā ir ļoti daudz dažādu interešu klubu, notiek daudz pasākumu un ballīšu. Ir arī studentu bārs un studentu kafejnīca (visaktuālākais studentu dzīvē ir vietējie bāri, it īpaši Mad Americans. Šajā bārā ir labākā mūzika, un koncertē pazīstami mūziķi).

Tāpat skolai ir sava mūzikas grupa un mūzikas istaba, kur var iet spēlēt dažādus instrumentus. Sports ir ļoti liela skolas sastāvdaļa -  piedāvājumā ir volejbola treniņi, handbols, cross fit, insane training acro yoga, kā arī vairākas deju apmācības. Notiek arī ekskursijas uz interesantām vietām Dānijā.
Kā ir ar dzīvesvietas atrašanu?

Dzīvesvietu atrast ir diezgan viegli, svarīgākais ir, cik tu var atļauties tērēt par savu dzīvesvietu. Jāņem vērā arī tas, ka pirmajā mēnesī ir jāmaksā depozīts, kas parasti ir diezgan liela summa. Tāpēc iesaku meklēt dzīvesvietu jau laikus. Es pati savu dzīvokli atradu jau jūnijā un tad maksāju īri, kamēr vēl biju Latvijā.

Un kādas ir darba iespējas Horsensā?

Darba iespēju nav īpaši daudz, bet, ja labi meklē, darbu var atrast. Pati strādāju pavisam citā pilsētā. Tāpēc, ja vēlaties gan strādāt, gan mācīties, iesaku dzīvot un strādāt Aarhus, jo tur darba iespēju ir ļoti daudz. Kā arī, ja ir iespēja, iesaku uz Dāniju braukt ar savu mašīnu, jo tad darbs būs garantēts jebkurā pilsētā.

Ar kādām izmaksām būtu jārēķinās?

Pirmais mēnesis ir tas trakākais, jo jāmaksā īre, depozīts, jāpērk mēbeles un trauki, ritenis, pārtika utt. Man pirmajā mēnesī kopā sanāca iztērēt ap 1800 eiro, bet pēc tam jau ir vieglāk. Tagad man mēnesī dzīvošanai vajag apmēram 200 eiro. Ļoti iesaku pievienoties visās studentu grupās, kas ir atrodamas Facebook - tādā veidā var atrast ļoti lētas mēbeles un sadzīves lietas, reizēm tās pat atdod par brīvu.


Dream Foundation komanda priecājas par Aigas pozitīvo pieredzi Dānijā!

Ja arī Tevi ieinteresējušas studijas ārzemēs, seko mums Facebook vai piesakies uz bezmaksas konsultāciju, un uzzini vairāk!


Ja gribi uzzināt vairāk par studijām VIA University College Campus Horsensas filiālē, klikšķini šeit!

No comments:

Post a Comment