Wednesday, 26 July 2017

KĀ pabeigt vidusskolu un satikt Hariju Poteru: 8 padomi par studijām Lielbritānijā

Rasa Liepiņa jau gadu mācās Socioloģiju (Sociology BA) Vusteras Universitātē (University of Worcester), un uzrakstījusi ļoti noderīgu bloga ierakstu par savu pieredzi tur. Mēs priecājamies, ka viņai tur iet tik labi, un dalāmies astoņās, mūsuprāt, labākajās Rasas atziņās! 1. KĀ pabeigt vidusskolu - triks, kas var mainīt Tavu dzīvi:


  "Zināju, ka Latvijā studēt nepalikšu, līdz ar to vairāk jākoncentrējas uz vidējo atzīmi liecībā nekā uz eksāmenu rezultātiem. Tas jāsaprot pēc iespējas ātrāk, lai varētu veltīt visu enerģiju tam, kas tiks ņemts vērā attiecīgajā iestādē un programmā, jo prasības mēdz atšķirties."

 2. Ir iespējams nomainīt studiju programmu


  Tas nav pasaules gals, ja izvēlies programmu, bet pēc kāda laika saproti, ka tā Tev nav piemērota.

  "Pirmā semestra beigās sapratu, ka socioloģija tomēr nebūs mana īstā bakalaura programma un nomainīju kursu tās pašas universitātes ietvaros. Atceries, ka ir arī tāda iespēja!"

 3. Padzīvo kopmītnēs!


  Lai arī ne visiem kopmītnes ir pa prātam un kabatai, Rasa stāsta, ka tieši tur paveras labākās iespējas socializēties!

  "Pirmo gadu dzīvoju lētākajās kopmītnēs, kurās bija no visām kopmītnēm vislielākās istabas, bet vismazākās virtuves. Šo izvēli nenožēloju, jo satiku dažādus jauniešus, sadraudzējos ar citiem cilvēkiem un arī daudz iemācījos par jauniešu kopdzīvi „kojās”. Tas ir tā vērts!"
 4. Harijs Poters ir AIZ Tavas komforta zonas! 

  Gribi satikt jaunus draugus un uzkrāt bagātīgu piedzīvojumu pieredzi? Pirmie soļi - izslēdz Netflix un izej no mājas!

  "Universitātē ir unikāla iespēja iesaistīties aktivitātēs, iet uz pasākumiem, satikt jaunus cilvēkus. Man sākumā bija ļoti grūti izlauzties no komforta zonas, bet zinu, ka nākamajā gadā noteikti mēģināšu darīt vēl vairāk. Tā es tiku uz Harija Potera studiju, Oksfordu, Bātu un citām vietām."

 5. Noteikti aizej uz pirmajām lekcijām! 

  Vai principu "pasākumi tāpat nekad nesākas laikā" var izmantot arī ārvalstu studijās? Mēs nerekomendējam. Lūk, kāpēc:

  "Ir svarīgi izpētīt, kāda ir tavas skolas sistēma attiecībā uz darbu nodošanu un lekciju apmeklējumu, jo katrā universitātē noteikumi mazliet atšķiras. APMEKLĒ pirmās lekcijas, kaut arī tajās vēl nekas netiek „mācīts”, taču tiek daudz pastāstīts un parādīts, kas var noderēt turpmākajos mēnešos."

 6. Kur labāk iepirkties? Un ja nu man vajadzēs rupjmaizi?! 

  No Rasas pieredzes Vusterā, lētāk iepirkties CO-OP vai Aldi, bet ASDA un Tesco būs mazliet dārgāki. Labā ziņa - "gandrīz katrā pilsētā ir pa kādam poļu/lietuviešu/latviešu veikaliņam, kur var atrast dažas kārotas un iecienītas lietas!"

 7. Tu esi savs labākais CV!

  "Darbu IR iespējams atrast, tikai jāmeklē! Sūti savu CV, meklē vietas, kas būtu piemērotas tev. Domā reāli, cik daudz spēsi strādāt.
  Iesaku nest savu CV arī iekšā veikalos/kafejnīcās, jo Anglijā nereti tieši tā pieņem darbā, nevis atbildot uz e-pastiem."

 8. Neiedzīvojies finansiālos zaudējumos nenokārtotu formalitāšu dēļ! Ar iepriekš iekrātiem 800 Eiro Rasai izdevās iztikt apmēram trīs līdz četrus mēnešus, bet viņa guvusi vēl vienu būtisku mācību:

  "Pēc iespējas ātrāk nokārto tā saukto „National Insurance Number” un dabū vietējo kredītkarti, lai pie katra pirkuma un naudas izņemšanas tava Latvijas maksājumu karte neciestu zaudējumus (es to līdz ziemai neizdarīju un tādēļ diezgan daudz pazaudēju)."Oriģinālo Rasas bloga ierakstu pilnā apmērā vari lasīt šeit. Informācija izmantota ar autores atļauju.

Ja arī Tevi interesē mācības ārvalstīs, seko mums Facebook vai piesakies bezmaksas konsultācijai, lai uzzinātu vairāk par iespējām, kas pieejamas tieši Tev!

Ja gribi ko vairāk uzzināt par studijām Vusteras universitātē, klikšķini šeit!


No comments:

Post a Comment